Zielona żabka z Lego Explorer 4/2020

Lego explorer 4/2020

Zielona żabka z Lego Explorer 4/2020 zawiera bardzo dużo ruchomych części. Dzięki nim żabka może stać, przygotowywać się do skoku czy tworzyć różne żabie akrobacje. Muszę powiedzieć, że co magazyn, to mamy coraz to lepsze te zabawki.

W poprzednich numerach

znaleźliśmy różne ciekawe zabawki do złożenia z klocków Lego. W pierwszym numerze był robot imieniem Edi. Następny numer dostarczył nam ciekawie do skonstruowania ośmiornicę. Trzeci numer nawiązał do do zamków i dostaliśmy do złożenia miniaturowy zameczek z katapultą.

W numerze czwartym, tak samo jak w pierwszym i kolejnych numerach spotykamy się z robotem Edi. On jest takim jakby przewodnikiem po gazetkach, które są wydawane przez Egmont. Wszystkie zabawki projektuje Nina.

Co w gazetce?

W numerze 4/2020 ruszamy wraz z Niną oraz robotem Edim udajemy się na wyprawę do lasu deszczowego. Poznany zwierzęta, które zamieszkują te lasy i przyjrzymy się im z bliska np. drzewołazy, małpy, leniwce czy tukany. Niektóre są bardzo niebezpiecznie, ponieważ jad żab może zabić inne zwierzęta i być groźny dla człowieka.

Przyglądać się będziemy i poznawać świat roślin, pnączy i zobaczymy wielkie korzenie. Przez las przewinie się też jakiś egzotyczny wąż.

W gazetce znajdziemy też chwilę na zabawę: między innymi namalujemy swoją żabę w wymyślonych barwach a także dowiemy się jak użyć niektórych klocków w konstrukcji. Dzięki tej wiedzy stworzyć możemy coś swojego, z własnych klocków i pomysłów. Lego Explorer nawołuje dzieci i starszych do tworzenia własnych projektów. Za to właśnie cenimy ten magazyn.

Magazyn przedstawia też prace, które wykonują czytelnicy. W samym centrum czeka na nas piękny kolorowy plakat, instrukcję budowy naszej żabki oraz wiele innych ciekawych gier, zabaw i informacji.

Zielona żabka

jest niezwykle urocza i warto ją mieć w kolekcji, albo co więcej na jej podstawie stworzyć swoją armię żabek czy innych zwierząt. Muszę się Wam przyznać, że żaba zrobiła na razie największe na mnie wrażenie. Konstruowanie jej z prawie 60 elementów. Zobaczcie w poniższej galerii jak wygląda:

W kolejnym numerze

lecimy w stronę kosmosu i zbudujemy lądownik księżycowy – zaprasza nasza zielona żabka.

_____________________________________________________________________________

Kochani, nadal chcemy Was zaprosić do naszej grupy na Facebooku: ŻYJ PASJĄ. Grupa powstała, dla ludzi którzy mają pasje i chcą się nią dzielić.

0 0 votes
Oceń wpis
Podziel się
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jotka

Żabka na szczęście, a nuż w księcia się zmieni?

promoklocki

Te polybagi do LEGO Explorer są bardzo fajne i w przystępnej cenie.

Karolina90dg

Całkiem sympatyczna ta żabka

6
0
Daj znać, że jesteś - napisz parę słów.x