Różne sposoby układania puzzli

Zaczynamy od ramki a może od środka. Dziś omówimy z Wami różne sposoby układania puzzli, bo tak na prawdę jest ich cała masa. Ile ludzi tyle sposobów i pomysłów. Każdy ma swój ulubiony styl a przede wszystkim początek.

Uwaga! Jeśli nie znajdziesz swojego stylu układania w poniższym opisie, koniecznie nam o tym napisz w komentarzu pod postem. Postaramy się stworzyć wówczas nowy post o układaniu puzzli Twoim sposobem 🙂 . Dlaczego nie? 🙂 🙂 aaa i jeszcze jedno – masz może jakiś profil ma FB albo IG czy YT lub gdziekolwiek indziej, aby móc podzielić się z nami swoimi puzzlowymi dziełami? – wrzucaj!! Niech się dzieje.

Ramka to podstawa

Większość osób, które zaczyna układać obraz (w tym i my) zaczynamy szukać puzzli, które które mają jeden bok bez wcięcia i bez ‘ząbka’. Taki bok przynależy do ramki. Kiedy ułożymy ramkę to wiemy już jak dużego obrazu możemy się spodziewać. Powiecie, pewnie: ale przecież na pudełku są napisane wymiary. Można zmierzyć blat stołu czy deski i będzie wiadomo czy obraz się zmieści czy nie :). Wierzcie lub nie, to nie to samo – to nic nie daje. Jeśli ramka to podstawa, trzeba od niej zacząć. Dla “ramkowców” to priorytet. A następnie??

Sposób na kurę

Kura jak wygląda? – każdy wie. Biega wesoło po podwórku na wsi, lub nie. To gdzie ona jest, że jajo znosi to wiadomo, ale jeszcze robi coś ważnego – grzebie w ziemi swoimi pazurami, swoim dziobem. Tu pogrzebie, tam pogrzebie – może glistę z dołka wygrzebie, a jak nie to dalej pazurami w ziemi kopie 😀 . Tak samo jest z układaniem puzzli sposobem na kurę. Grzebiemy, grzebiemy i wykładamy po kolei puzzle, które łączą się nam w małe grupki; dokładamy do ramki, do innego puzzla. I tak powstaje obraz aż tu mamy te same odcienie. Pełno takiego samego koloru o.O i co teraz?

Wystawa

Byliście w galerii? Może nie wszyscy. To może inaczej. Czy macie w domu powieszony obraz? Wystawiony na pokaz? Hmm, też nie zawsze, ale na pewno macie zdjęcia. Swojej paczki/ szkolne/ ze ślubu/ rodziców/ dzieci/ itd… to jest wystawa. Nie każda osoba, która lubi układać puzzle wyłapuje elementy układanki przez grzebanie w wielkim pudle z puzzlami – nie lubi bałaganu. Taka osoba bierze każdy puzzelek i układa swoją wystawę według kolorów, kształtów aby łatwiej było jej znaleźć brakujący element. Wszystkie puzzle leżą ułożone w szeregu z minimalnym odstępem.

Od środka, a ramka na końcu

W puzzlowym świecie znajdziemy też osoby, które nigdy nie zaczną układać puzzli od ramki. Zaczynają od środka, a dokładnie od jakiegoś bardzo widocznego punktu i do niego dokładają puzzle. Czasem tych punktów jest więcej, ale najważniejsze jest zamknięcie obrazu – ułożenie ramki na sam koniec.

Mix sposobów

A Ty jak układasz puzzle? Od ramki,od środka; od jakiego punku? Robisz wystawkę a może grzebiesz w pudełku i wyciągasz puzzle, które łączysz w pary czy małe paski / kwadraty to właśnie różne sposoby układania puzzli, które możemy miksować. Możemy zacząć od ramki albo ułożyć ją na końcu.

Jak widać nie ma jednolitego sposobu układania puzzli. Są osoby, które robią to podobnie, lecz zawsze zawsze inaczej. A Ty jak układasz puzzle?

Nasze układanki

oraz pudełka zamieszczone są na FP:

rok 2018; 2019; 2020

a także na tym blogu pod linkiem PUZZLE >> Zapraszamy 🙂

0 0 vote
Article Rating
Podziel się
Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina90
1 miesiąc temu

Zawsze lubiłam układać puzzle od ramki.
Pozdrawiam

Edi i Marco
1 miesiąc temu
Reply to  Karolina90

Czyli tak jak i my 🙂 sedeczności.

Agnieszka Kaniuk
1 miesiąc temu

Ja zawsze zaczynam układanie puzzli od segregowania ich kolorami i kształtami.

Edi i Marco
1 miesiąc temu

Agnieszko, podziwiamy 🙂 🙂 my przeważnie ramka, potem grzebiemy na kurę. Jak są takie same kolorystyczne do dopiero wystawa 🙂

Myśli Potarganej
1 miesiąc temu

Mój sposób na układanie puzzli, to dać je Karolowi 😉 A tak serio, to najpierw ramka, później szukanie do łatwych elementów

Irena - Hooltaye w podróży

Brakuje mi cierpliwości do układania puzzli.
Podziwiam więc pasję i cierpliwość.
Fajna zabawa, można zabić nudę.

Akacja
20 dni temu

My zazwyczaj we dwie układamy. Jedna ramkę, druga wystawę, a potem każda swój kawałek.

Pojedztam.pl
20 dni temu

My zawsze zaczynamy od ułożenia ramki.

Angela
20 dni temu

U nas zawsze zaczynało się od ramki, dopiero później zaczęłam układać puzzle według systemu : kawałek ramki i do środka. Dla mnie ten system jest osiedle lepszy. Ale co kto woli.

Beata Herbata
4 dni temu

Nie jestem oryginalna, bo zawsze zaczynam od ramek 🙂

Ewa
Ewa
4 dni temu

Podziwiam Was za wytrwałość i determinację w układaniu.

Łukasz Jarych
3 dni temu

W zależności od obrazka…czasami zaczynam od zewnątrz ale najlepiej zacząć od elementów, które są łatwe.

alexxia_pe
3 dni temu

Kiedyś uwielbiałam układać puzzle 😉 teraz niestety czasu brakuje na takie przyjemności 😉

Vademecum Mamy
2 dni temu

Ja zdecydowanie zaczynam od ramki! Z kolei moja córka od środka! Mam wrażenie że idzie jej to szybciej 😂

Anna
2 dni temu

Już dawno nie układałam puzzli, ale najlepszy sposób na układanie… to układanie w większym gronie, gdzie można dodatkowo porozmawiać i pośmiać się. 🙂

Edi i Marco
1 dzień temu
Reply to  Anna

Aniu, wspaniale 🙂 Popieramy takie rozwiązanie.

Patrycja Michalis
2 dni temu

Ja zdecydowanie jestem w teamie najpierw ramka potem środek 🙂 A mój chłopak zupełnie odwrotnie, najpierw “najtrudniejsze elementy” a później zajłatwiejsze.

Edi i Marco
1 dzień temu

Oba sposoby bardzo ciekawe. W sumie chłopak też dobrze kombinuje. 😉

Koralina
2 dni temu

u mnie to zależy ile elementów mają puzzle, ale zazwyczaj zaczynam od ramki 😉

Edi i Marco
1 dzień temu
Reply to  Koralina

Koralina, czyli tak ‘standardowo’ 🙂

Atrakcyjne wakacje z dzieckiem

U nas wszystko zaczyna się od ramki

Edi i Marco
1 dzień temu

Standardowo – pięknie.

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x