Przegląd gazetki Lego Explorer 1/2020

Dzisiaj zapraszamy Ciebie na wspólny przegląd gazetki Lego Explorer 1/2020. Już jutro pojawi się przegląd numeru drugiego, a pojutrze trzeciego numeru. Mamy spore gazetkowe zaległości, a o puzzlach to już nie wspomnę. No a gdzie tam inne tematy takie jak film, książka (jeszcze ani jedna się nie pojawiła), kolekcje czy podróże.

Nadchodzi jesień, nadchodzi upragniony czternastodniowy urlop, to postaram się napisać od razu kilka postów do przodu. Nie pozostanie Tobie nic innego, jak tylko wpadać tutaj, oglądać, czytać i komentować – w ostateczności poszukiwać swoich ulubionych działów.

Krótkie wprowadzenie

Premiera nowego magazynu Lego przypadła na dzień 16 lipiec 2020 roku. Magazyn jest miesięcznikiem czyli wychodzi raz w miesiącu. Datę kolejno ukazujących się gazetek poznajemy w trakcie przeglądania obecnie wydanego numeru. Gazetka o nazwie Lego Explorer jest wydana przez EGMONT i kosztuje 12,99 zł. Wydawnictwo poleca nam aby zabawkę składały osoby powyżej siódmego roku życia.

Gazetka nie jest sucha sama w sobie, bo dodatkowo dostajemy do niej saszetkę z klockami. Dzięki instrukcji znajdującej się wewnątrz magazynu możemy zbudować (w tym wypadku) robota imieniem ED. Zobaczcie jaki zbieg okoliczności, bo moje imię to Edyta ( w skrócie Edi).

Zaglądamy do środka

Na początku powiem, że sama okładka jest jest dość gruba w porównaniu z innymi gazetkami Lego. Sam projekt okładki wytwarza ogólny efekt WOOW. Tutaj już częściowo wiemy z czym mamy do czynienia.

Druga strona okładki jest genialna i zatytułowana: “PATENTY NA CO DZIEŃ”. Znajdziemy tu pomysł, jak możemy w sposób praktyczny wykorzystać klocki. W pierwszym numerze mamy robota, który trzyma telefon, a my możemy oglądać film lub w bezpieczny sposób przeglądać strony internetowe czy grać w gry.

Trzecia strona to obszerny spis treści. Zobacz w jaki ciekawy sposób jest ta strona stworzona. Witamy się z Niną oraz z Jej robotem pomocnikiem – EDim 🙂

Mamy wrażenie, że gazetka jest kierowana do troszkę starszych czytelników. Gazetki z Lego Friends, Księżniczki, Disney, City i inne głównie kierują się treściami dla najmłodszych.

Lego Exprorer to połączenie nauki i zabawy. Dodatkowo poznajemy ciekawostki odnośnie robotyki a także możemy czerpać inspiracje z użyciem poszczególnych klocków. Na stronach 8 – 9 możemy sami zaprojektować wymarzonego robota oraz powierzyć mu poszczególne zadanie. W magazynie znajdziemy też kilka łamigłówek oraz plakat, na którym mamy odtworzoną według lat historię komputerów, robotów i sztucznej inteligencji. Z tyłu okładki wycinamy też zawieszki na drzwi.

Dołączona zabawka

Do numeru jest załączona saszetka o numerze katalogowym: 11938, a w niej aż 45 klocków plus kilka zapasowych. Na stronach 33 -34 znajdziemy dokładną instrukcję jak zbudować naszego robota, który będzie nam towarzyszył też w kolejnych numerach, jako przewodnik.

Gotowy robot Ed jest bardzo sympatycznym robotem. Posiada dużo ciekawych elementów konstrukcyjnych a on sam potrafi obracać się wokół własnej osi. Poniżej możesz zobaczyć sesję zdjęciową Ediego:

Czy spodobał się Tobie ten przegląd gazetki Lego Explorer 1/2020 ? Czekamy na komentarze i opinie pod tym postem.

______________________________________________________________________

Zapraszamy Ciebie po pozostałe nasze recenzje i opisy związane z różnymi seriami LEGO.

Polecamy Tobie też pozostałe nasze profile: Instagram, YouTube oraz FanPage.

Do zobaczenia w sieci.

5 1 vote
Article Rating
Podziel się
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
20 dni temu

Bardzo ciekawa pasja i to nie tylko dla dzieci. Wspaniałej zabawy 👍

pozycje obowiazkowe
19 dni temu

Mój pięciolatek uwielbia klocki i takie gazetki 🙂

Kasia
Kasia
20 godzin temu

Moje dziecko też lubi te gazetki z Lego 🙂

6
0
Daj znać, że jesteś - napisz parę słów.x
()
x